Naši plesači na svjetskom prvenstvu

Na kvalifikacijskom turniru za World Dance Masters  koji je trajao od 4. do 6.3.2016.god. u Zagrebu, pulska plesna skupina Infinty ostvarila je sjajne rezultate!
Na natjecanju je u Zagrebu sudjelovalo 1800 plesača, iz više od 50 škola iz Hrvatske i inozemstva.
P.K. "Infinity" prijavio se s 10 koreografija u različitim disciplinama (contemporary modern, lyrical,open, MTV commercial i production number) u kojima je sudjelovalo 34 plesača iz kluba, od minića sve do seniora te su osvojili 3 zlata, 1 srebro i 3 bronce.

Zlato su osvojile sljedeće koreografije :
„ALADDIN“ – open – group-mini - ovu je koreografiju otplesao Kristijan Šarac Marić (IV.b)
„FAIRY DANCE“ – lyrical – duo/trio/quartet – children
„DOLLHOUSE“ – prod.number – group – juniors - ovu je koreografiju otplesala Sara Baračić, (VI.c)

Srebro je osvojila koreografija „ENDLESS FALLS“ – duo/trio/quartet – seniors – u disciplini contemporary modern.

Brončane su koreografije:
„SNOW WHITE“ – contemporary modern – group – seniors
„TEARS OF AN ANGEL“ – lyrical – solo – juniors - koreografiju je plesala Margerita Majetić, (VIII.b)
„TURN DOWN FOR WHAT“ – mtv commercial – group – seniors

Na natjecanju su još nastupile  Ela Janko i Lara Fabris (obje iz VII.b).

Na WDM su se kvalificirali sa 6 koreografija te će se natjecati s najboljim koreografijama iz cijelog svijeta. Koreografija „ MARY SHAW“ izabrana je za Gala večer  gdje su se natjecali s 15 najboljih koreografija  cijelog prvenstva. Zanimljivo  je da su tu koreografiju otplesale naše bivše učenice Sara Butković i Loela Licul. Koreografije je osmislila Barbara Čalić.

Čestitamo!

objavio: Dijana Krčić   datum: 8. 3. 2016.

« Ožujak 2024 »