Luka Bohač-talent za vodene sportove

U našoj je školi mnogo uspješnih i dobrih sportaša. Svi oni treniraju razne individualne i timske sportove, ali u posljednjih nekoliko godina nismo imali plivača s perajama. Radi se o relativno novom i mladom sportu koji u svijetu ima sve više poklonika.

Ovaj sport trenira učenik naše škole Luka Bohač (V.a). Luka ne trenira samo plivanje s perajama, već i ronjenje, udičarenje te triatlon.

Na nedavno održanom županijskom prvenstvu u plivanju s monoperajom u Rijeci. Luka je kao član RSK Medulin osvojio peto mjesto. Kad ne pliva, Luka roni na boce kao član KPA Pula te će ubrzo polagati za veću dubinu.

U kolovozu je prošle godine Luka nastupio na 15. juniorskom kupu Delfina u organizaciji PŠRD Delfin iz Pule. Natjecanje je održano na pulskom lukobranu, a Luka je u kategoriji do 12 godina osvojio treće mjesto i brončanu medalju. Na tom ga je putu do uspjeha pratio i savjetovao otac Alen Bohač.

Luka je osvojio i medalju za nastup na triatlonu održanom u Rovinju 2012. godine. Tada je nastupao za TK Pula, a trenirala ga je Matea Milovan.

Sada vrijedno trenira plivanje u bazenu u Valbandonu pod budnim okom trenerice Lee Ikić - Čupev.