Košarka

Košarkaški klub Stoja Pula, za kojeg igraju učenici naše škole, Matija Percan (7.b), Patrik Travalja (7.b), Hrvoje Pavletić (7.b) i Saša Brkić (6.b), ove je godine imala uspješnu sezonu (iako još nije gotova)  uz vrlo zapažene rezultate.

Prvo su igrali međužupanijsku ligu u kojoj su se natjecali još i košarkaški klubovi Kvarner 2010, Kastav, Crikvenica, FSV i Cres. Crikvenica je zauzela posljednje mjesto, zatim slijede Kastav i FSV. Prva tri mjesta (Cres na trećem mjestu, Stoja na drugom i Kvarner na prvom) kvalificirala su se za prolazak na poluzavršnicu Prvenstva Hrvatske. Košarkaški klub Stoja pobijedila je 8 utakmica i izgubila 2 (Kvarner –gostujući teren i Cres – gostujući teren).

Poluzavršnica Prvenstva Hrvatske odvijala se u Đakovu od 23. do 26. travnja sa skupinom od 2 grupe, a druga skupina otišla je u Zagreb po istom sistemu natjecanja. KK Stoja je bila u grupi s KK Cedevitom iz Zagreba, KK Đakovo i KK Dubrovnik. Prva utakmica, protiv nadmoćne Cedevite, prošla je rezultatom 102 – 48 za Cedevitu. Druga utakmica je, uz vrlo veliku borbu i odlučivanje pobjednika u zadnjim minutama, završila rezultatom 71 – 63 za Đakovo, a treća utakmica, s vrlo umornim igračima, 15 razlike za Dubrovnik. No, unatoč porazima, igrači su zadovoljni svojom igrom i borbom. Na kraju je bilo suza, ali igrači su ponosni na sebe i žele otići na još ovakvih turnira. Vratili su se kući u 00:30, umorni i iscrpljeni. Za vrijeme boravka u Đakovu, osim utakmica i odmaranja u Pansionu Laguna, igrači su, s trenerom Brankom Ferlattijem, posjetili Đakovačku katedralu i ergelu lipicanca što im je još više upotpunilo dojam.

Tjedan dana nakon poluzavršnice PH, uslijedila je županijska liga. Bilo je 10 ekipa (bez Stoje jer je ona igrala međužupanijsku ligu), od kojih su 7 eliminirane. Ostale su 3 ekipe (KK Novigrad, KK Poreč, KK GhiaStaff Pazin) s pridruženom Stojom. Svaka ekipa igra sa svakom, jedanput na domaćem terenu i jedanput na gostujućem. Nakon toga se igra final-four u kojem prvoplasirana ekipa u polufinalu igra s četvrtoplasiranom, a drugoplasirana igra s trećoplasiranom. Zasad KK Stoja ima 3 dobivene utakmice od 3 odigrane. Prvo je pobijedila Novigrad 100-63, zatim Poreč 91-50 i GhiaStaff Pazin rezultatom 45-76.

objavio: Petra Dal Molin   datum: 3. 5. 2017.

« Ožujak 2024 »